Forum Piłkarskie

Rozmowy o pięknym sporcie, jakim jest z pewnością piłka nożna

Ogłoszenie

Zapraszajcie osoby na forum! Userzy, którzy zaproszą 5 osób otrzymają rangę VIP.

#1 2009-01-10 16:25:16

pato95

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 60
Punktów :   

Reprezentacja seniorska

Tutaj rozmawiamy o reprezentacji prowadzonej przez Leo Benhakkera.

Offline

 

#2 2009-01-18 16:09:24

pato95

Administrator

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 60
Punktów :   

Re: Reprezentacja seniorska

Leo Beenhakker podał skład reprezentacji Polski na zgrupowanie w Portugalii, które odbędzie się w dniach 2 - 12 lutego. Kadra polega tylko na zawodnikach z polskiej ligi.

Podczas tego zgrupowania reprezentacja rozegra dwa oficjalne mecze z Litwą (7 luty) i z Walią (11 luty). Zagramy również sparingowe spotkanie z klubem FC Ferreira, które odbędzie się 4 lutego. Leo Beenhakker, po konsultacji z trenerem Franciszkiem Smudą, który trenuje piłkarzy Lecha Poznań, przed meczem z Walią dowoła jeszcze trzech zawodników poznańskiego zespołu, a są nimi: Robert Lewandowski, Rafał Murawski i Grzegorz Wojtkowiak. Oto kadra:
Bramkarze:
Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa)
Radosław Cierzniak (Korona Kielce)
Adam Stachowiak (Odra Wodzisław)
Myślę, że Beenhakker powołał odpowiednich zawodników na tą pozycję, ponieważ cała trójka zapowiada się całkiem nieźle. Sebastian Przyrowski przymierzany jest do Tottenhamu Londyn. Był już nawet na testach, i bardzo możliwe, że już niedługo znajdzie się w kadrze londyńskiego zespołu. Natomiast Radosława Cierzniaka i Adama Stachowiaka na pewno
czekają wspaniałe kariery.

Obrońcy:
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa)
Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa)
Piotr Celeban (Śląsk Wrocław)
Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa)
Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław)
Marcin Komorowski (Polonia Bytom)
Piotr Polczak (Cracovia Kraków)
Antoni Łukaszewicz (Śląsk Wrocław)
Jakub Rzeźniczak, Piotr Celeban, Tomasz Jodłowiec i Marcin Komorowski byli już powoływani, i to całkiem niedawno, ponieważ na grudniowe zgrupowanie. Najbardziej doświadczonym z tego grona jest Jakub Wawrzyniak, który był na Euro 2008. Skoro ma być to sprawdzenie zawodników, to nie mam żadnych zastrzeżeń co do obrońców. Według mnie to oni niedługo powinni być podstawowymi polskimi obrońcami, którzy graliby na największych turniejach. O Piotrku Polczaku już dawno mówiono, że jest wielkim talentem. Piotr Celeban zaliczył bardzo udaną rundę w barwach Śląska Wrocław, i już zaczęły interesować się nim większe kluby. Tomek Jodłowiec miał odejść do Napoli, jednak tak się w ostateczności nie stało, ale myślę, że poradziłby sobie w lidze włoskiej. Bardzo dobrze dla Marcina Komorowskiego, że nie został w II ligowym Zagłębiu Sosnowiec, tylko odszedł do klubu z Ekstraklasy, Polonii Bytom. Co prawda bytomski klub nie jest za mocny, ale niedługo powinien odejść do lepszego zespołu.

Pomocnicy:
Jakub Wilk (Lech Poznań)
Roger Guerreiro (Legia Warszawa)
Rafał Boguski ( Wisła Kraków )
Piotr Kuklis ( PGE GKS Bełchatów)
Adam Danch (Górnik Zabrze)
Łukasz Trałka (Lechia Gdańsk)
Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków)
Maciej Małkowski (Odra Wodzisław Śląski)
Ciekaw jestem występu Rogera Guerreiro, ponieważ w rundzie jesiennej nie był w za dobrej formie. Ogółem rzecz biorąc, patrząc na to, że Leo powołał piłkarzy tylko z polskiej ligi, pomoc jest bardzo dobra. Tylko nie wiem dlaczego Holender jest uparty co do Adama Dancha. Tyle daje mu szans, ale on jak na razie nie jest odwdzięczyć się 100% formą. Rafał Boguski i Jakub Wilk mieli raczej najlepszą rundę w swoim wykonaniu. Jednak odwrotnie było z Wojciechem Łobodzińskim. Pod koniec rundy ze składu wygryzł go Patryk Małecki. Miejmy nadzieję, że po zgrupowaniu odzyska swoją dawną formę, i Maciej Skorża będzie miał pewność, że Łobodziński zasługuje na miano podstawowego zawodnika. Natomiast co do Łukasza Trałki i Piotra Kuklisa nie można mieć zastrzeżeń. Natomiast Małkowski jest dobrze zapowiadającym się grajkiem.

Napastnicy:
Paweł Brożek (Wisła Kraków)
Dawid Nowak (PGE GKS Bełchatów)
Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze)
Michał Zieliński (Polonia Bytom)
Nie wiem dlaczego Beenhakker wciąż jest uparty na Tomasza Zahorskiego. Ten zawodnik zaliczył swoją najgorszą rundę, w reprezentacji rzadko kiedy się spisuje na miarę reprezentanta. Również nasz boss powinien zaczekać z powoływaniem Michała Zielińskiego, ponieważ dajmy najpierw mu się ograć w Ekstraklasie (choć co prawda gra w niej już od ponad roku). Natomiast co do pierwszej dwójki to nie mam zastrzeżeń. Paweł Brożek
to najlepszy strzelec Ekstraklasy i już latem może w końcu odejdzie poza granicę Polski, a Dawid Nowak, jeśli omijają go kontuzję, jest naprawdę świetnym zawodnikiem.

Lista rezerwowa:
Michał Pazdan (Górnik Zabrze)
Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin)
Michał Gliwa (Polonia Warszawa)
Co prawda choć to tylko lista rezerwowa, dziwi powołanie na nią Michała Gliwę. Przecież bramkarz Polonii w tej rundzie raz się pokazał, w pierwszej kolejce z Legią Warszawa, zmieniając w drugiej połowie kontuzjowanego Sebastiana Przyrowskiego. Szymon Pawłowski to wciąż nie spełniony talent. Na pewno dobrze by mu zrobiło przejście przed sezonem do Legii lub Wisły, które tak zażarcie o niego walczyły. Michał Pazdan był nawet w kadrze na Mistrzostwa Europy, ale Beenhakker powinien to w końcu zauważyć, że na razie nie nadaje się do reprezentacji.

Offline

 

#3 2009-01-18 16:09:54

glinafun

ADMINISTRATOR

10111943
Call me!
Skąd: Chojnice
Zarejestrowany: 2009-01-11
Posty: 67
Punktów :   
WWW

Re: Reprezentacja seniorska

Leo powolal kadre na zgrupowanie w Portugalii:

Bramkarze:
Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa), Radosław Cierzniak (Korona Kielce), Adam Stachowiak (Odra Wodzisław).


Co to bramkarzy, myślę, że to dobry wybór, choć jak dla mnie zabrakło miejsca dla Bartłomieja Bąka, który b. dobre spisywał się w ostatniej rundzie.


Obrońcy:
Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa) Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa) Piotr Celeban (Śląsk Wrocław) Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa) Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław) Marcin Komorowski (Polonia Bytom) Piotr Polczak (Cracovia Kraków).


Co do obrońców- ja zastrzeżeń do wyboru nie mam, choć powininno się znaleźć w tym gronie jedno nazwisko - Brożek, Piotr Brożek, który po zmienieniu pozycji z lewego pomocnika stał się lewym obrońcą i świetnie się na niej sprawdził, na pewno nadal jego mocniejszą stroną jest ofensywa, ale jak dla mnie to zasługiwał on na powołanie.

Pomocnicy:
Jakub Wilk (Lech Poznań), Roger Guerreiro (Legia Warszawa), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Wojciech Łobodziński (Wisła Kraków), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Piotr Kuklis (GKS Bełchatów), Adam Danch (Górnik Zabrze), Łukasz Trałka (Lechia Gdańsk), Antoni Łukasiewcz (Śląsk Wrocław).


Jak dla mnie jest kilka kontrowersyjnych wyborów - Adam Danch, nie wiem co on robi w kadrze, zaliczył słabą rundę jesienną, a to właśnie na niej Leo powinien opierać swoje wybory. Podobnie jest z Rogerem, nie od teraz wiadomo że jest ulubieńcem Leo i w kadrze grać będzie. Wojciech Łododziński - ten rundę miał kompletnie nie udaną, w końcówce nawet wygryzł go ze składu Patryk Małecki, co świadczy że na powołanie nie zasługiwał, ale cóż.


Napastnicy:
Paweł Brożek (Wisła Kraków), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze), Maciej Małkowski (Odra Wodzisław), Michał Zieliński (Polonia Bytom).


Paweł Brożek jest ok, jemu powołanie sie należało, choć w kadrze tak dobrze mu nie idzie. Dawid Nowak również ujdzie, zagrał niezłą rundę, ale Tomasz Zachorski? Podobnie jak Danch zagrał złą rundę jesienną, a powołanie otrzymał, ciekawe za co? Za miłość do ojczyzny i chęć do życia? ....
A nie wiem skąd Leo wytrzasnął tego Zielińskiego? Dzisiaj słyszałem, że czasami siadał nawet na ławce rezerwowej Polonii!


Lista zawodników rezerwowych:
Michał Pazdan (Górnik Zabrze) Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin) Michał Gliwa (Polonia Warszawa).


Teraz chce napisać o trochę bezmyślnych powołaniach Leo Benhakkera. A więc w roku 2008 Polska zagrała 17 meczów, najwięcej z pośród wszystkich krajów europejskich. W tych spotkaniach wzięło udział ponad 60 piłkarzy! Dla porównania w roku 2008 w kadrze Niemiec zagrało ich ponad 30, więc widać dużą różnicę. Nie wiem dlaczego Benhakker ma taki styl powoływania piłkarzy. Powinien zrobić sobie grupę, z których będzie wybierał kadrę, no i oczywiście mógłby z niej też kogoś powołać, ale tylko wtedy jeśli błysną formą, a nie jakieś nieracjonalne wybory, żeby kogoś sprawdzić...


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::GLINAFUN::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
http://www.realmadrid.pl/download/sigi/PlaymaN-sig-Real.png

Offline

 
Prosimy zapraszać osoby, aby rejestrowały się na forum!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hos.pun.pl www.forum20tdh.pun.pl www.les-iris-mauves.pun.pl www.dajkamienia.pun.pl www.blackhawk.pun.pl